Strona Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy

Szukaj

Idź do treści

Menu główne:


Internackie Życie

Internat >

Z ŻYCIA INTERNATU
"U PODNÓŻA WZGÓRZA"
w roku szkolnym 2016/2017

"Bajkowy świat w internacie"
27 września br. każda grupa zorganizowała przedstawienie w formie bajki:

I grupa: "Czerwony Kapturek",
II grupa: "Kopciuszek",
III grupa: "Lampa Aladyna",
IV grupa: "Królewna Śnieżka".
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedstawienia!


Z ŻYCIA INTERNATU "U PODNÓŻA WZGÓRZA" w roku szkolnym 2016/2017

Origami

W poniedziałek 26 września uczeń Technikum Kolejowego, a wychowanek Internatu, Przemek Kruszyniak, wykazując wyjątkową cierpliwość, wprowadził nas w tajniki wykonywania różności z papieru - origami modułowe.

Po pokazie rzeczy powędrowały na wystawę, która na kilka dniu zagości na stole w internackim korytarzu.

Zapoznawcza wycieczka po Bydgoszczy - okiem wychowawcy

19 września byłam z grupą chłopaków z internatu na wycieczce po Bydgoszczy- zakątki Starego Miasta. Towarzyszył mi Janusz Zander z dziewczętami.Zwiedzanie było wsparte słowem mówionym. I tak: most Uniwersytecki, most Esperanto, BTWioślarskie założone 1928r,linia tramwajowa Brda, poznaliśmy krótką historię Babiej Wsi, kościoła garnizonowego. Przeszliśmy obok kościoła naszej szkolnej parafii A.Boboli. Hala targowa, Biblioteka Miejska- najstarsza w mieście, budynek z okresu Rokoko i wewnątrz stylowe pomieszczenia. Tu weszliśmy- zdjęcia w załączeniu. Ratusz, pomnik Walki i Męczeństwa. Na koniec pan Twardowski pozdrowił nas z okna kamienicy na Starym Rynku, rzeżba Jerzego Kędziory. Zachwycaliśmy się architekturą i historią naszego miasta. W drodze powrotnej pokazaliśmy młodzieży w którym miejscu znajduje się przychodnia Centrum, gdzie mogą skorzystać w razie potrzeby.


Z ŻYCIA INTERNATU "U PODNÓŻA WZGÓRZA" w roku szkolnym 2015/2016

WIELKANOC 2016


Z okazji świąt Wielkanocnych młodzież zorganizowała spotkanie pracownikom internatu, na którym złożyła życzenia i podarowała słodkie upominki.






Było bardzo sympatycznie.

MARZANNA


Pierwszego dnia wiosny wychowankowie robili kukły Marzanny, które jako symbol zimy zostały spalone na podwórku internatu.






"Alkohol - wróg czy najlepszy kumpel"


25 lutego odbyły się w świetlicy internatu zajęcia profilaktyczne " Alkohol - wróg czy najlepszy kumpel". Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie skutki zdrowotne i społeczne powoduje picie alkoholu oraz zaobserwować jak alkohol działa na białko, bardzo ważny składnik naszego organizmu. Zajęcia przeprowadziła pani Asia Górska.


CMENTARZ BOHATERÓW BYDGOSZCZY


Tradycyjnie , jak co roku, poszliśmy upamiętnić zmarłych w obronie Bydgoszczy.


W zadumie każdy z nas zapalił znicz na grobach nieznanych żołnierzy.

RZEŹBIENIE W DYNIACH


28 października młodzież dała pokaz własnej fantazji drążąc i rzeźbiąc w dyniach




20 października o godzinie 17.00 odbyło się w świetlicy spotkanie dla dziewcząt


z koordynatorem programu edukacyjnego w zakresie raka piersi - p. Ewą Wegner. Celem spotkania było zwiększenie wiedzy na temat czynników ryzyka mających wpływ na powstawanie chorób nowotworowych oraz kształtowanie właściwych postaw zdrowotnych (zachęcenie do odpowiedzialności za własne zdrowie oraz zdrowie przyszłego potomstwa).
Spotkanie zorganizowały : p. J. Górska i p. E. Czerska-Wilk.


WYCIECZKA DO EXPLOSEUM


06 października 2015 roku udaliśmy się do Exploseum, jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych nie tylko w skali województwa kujawsko-pomorskiego, ale całego kraju.


Zwiedzając kompleks siedmiu budynków pofabrycznych, połączonych siecią wąskich tuneli i korytarzy, mieliśmy świadomość historycznej wyjątkowości miejsca - już same budynki i ich surowe wnętrza snują mroczną opowieść o niewolniczej pracy przymusowej ok. 40 tys. robotników, jeńców wojennych oraz więźniów. Linia produkcyjna strefy produkcji nitrogliceryny (NGL), którą się poruszaliśmy, ograbiona z aparatury przez Armię Czerwoną, została malowniczo wkomponowana w pofałdowany teren leśny wtapiając się w przyrodę i współegzystując z nią.

DZIEŃ CHŁOPAKA


30 września, jak tradycja stanowi, dziewczęta naszego internatu zorganizowały wybory SUPER CHŁOPAKA. Po wielu próbach, w których nasi chłopcy musieli wykazać się wieloma talentami, wybraliśmy "SUPER CHŁOPAKA 2015".


Został nim MARCIN ZMUDA TRZEBIATOWSKI. Zwycięzca otrzymał super milusią podusię na słodkie sny : Zabawa była super!


O7 października 2015 roku ZAJĘCIA PLASTYCZNE


Korzystając z uroków i owoców jesieni zorganizowaliśmy w internacie jak za młodych lat zajęcia manualne - wykonywaliśmy wg własnej fantazji ludziki, zwierzątka i inne stworzenia z kasztanów, żołędzi, jarzębiny itp. Nasze wytwory zostały wykorzystane jako dekoracje na stoły uroczystego obiadu z okazji Dnia Nauczyciela.



WYBORY MRI - MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU

W nowym składzie i z nowymi pomysłami spotkaliśmy się w świetlicy internackiej, żeby przedyskutować plany na rok szkolny 2015/16 i wybrać skład MRI. Po burzliwych naradach ustaliliśmy, że przewodniczącą zostanie Patrycja Radosz, a jej zastępcami Szymon Nowak i Szymon Górtatowski.
W planach na ten rok mamy: wolontariat, zbiórkę nakrętek, karmy dla zwierząt, zbiórkę starych filmów DVD i gier, a następnie przekazanie ich do ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, mecz piłki nożnej, kiermasz, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczkę integracyjną, ognisko, turniej rycerski, prezentację talentów, kabaret, organizację Dnia Dziecka (zabawy dla maluchów), zbiórkę kredek i zeszytów dla dzieci, emisję filmów historycznych, pomoc koleżeńską. Już zaczęliśmy wdrażać niektóre pomysły z całkiem dobrym rezultatem.
Oby wystarczyło nam zapału!
W tym roku szkolnym opiekują się nami:
p. Elżbieta Czerska-Wilk i p. Joanna Górska.



Z ŻYCIA INTERNATU "U PODNÓŻA WZGÓRZA" w roku szkolnym 2014/2015

WYCIECZKA DO ZOO


14 maja wybraliśmy się z p. Asią Michalska i Izą Owczarską na wycieczkę do bydgoskiego zoo w Myślęcinku. Obecnie obok gatunków polskich ssaków i ptaków (60 gatunków) można podziwiać gatunki zwierząt ze wszystkich kontynentów.


Podziwialiśmy samotnego tygrysa amurskiego a także nowootwarty pawilon akwarium i terrarium.




Dzień Kobiet w Internacie ZSD


Z okazji Dnia Kobiet chłopcy naszego internatu przygotowali imprezę okolicznościową wszystkim paniom Przy muzyce dziewczęta brały udział w konkurencjach ukazujących ich kobiecość
Było obieranie ziemniaków, karmienie jogurtem, tańce i inne zabawy


Ich wyczyny oceniało szanowne jury złożone z naszych wychowanków

Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu


27 stycznia 2015 roku byliśmy w Muzeum Mydła i Historii Brudu na ulicy Długiej. Jest to miejsce niezwykłe, tak jak jego nazwa! Każdy z nas wyszedł z uśmiechem na ustach i z mydełkiem w kieszeni.


Wysłuchaliśmy historię poprzez ciekawostki, również te nienajlepiej pachnące, podszkoliliśmy się w praniu na tarze, przenieśliśmy w czasie do średniowiecznej łaźni, zważyli mydło w Kolonialce u Dziadziusia Ażurowego.


Do tego w ramach warsztatów mydlanych każdy mógł stać się artystą - zaprojektować i wykonać swoje własne mydło, które oczywiście zabraliśmy ze sobą na pamiątkę!






Wigilia w internacie


18 grudnia 2014 roku mieliśmy w internacie uroczystą kolację wigilijną, na której obecna była zaproszona pani Dyrektor ZSD, emerytowani pracownicy internatu oraz wszyscy aktualni pracownicy, no i oczywiście mieszkańcy internatu.






Spotkanie z policjantem


27 listopada 2014 r. zorganizowane zostało spotkanie młodzieży z policjantem z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy dotyczące konsekwencji prawnych zażywania środków odurzających przez młodzież.







Konkurs Omnibus
19 listopada 2014 r. odbył się w naszym internacie konkurs z wiedzy ogólnej, w którym młodzież tak rywalizowała, że potrzebna była dogrywka. W rezultacie konkurs wygrał Marcin Zmuda Trzebiatowski



Wyjście na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy


6 listopada 2014 r. udaliśmy się na Wzgórze Wolności na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, na którym znajdują się groby 1200 ofiar hitlerowskich zbrodni.


W zadumie zapaliliśmy znicze i podziwialiśmy panoramę Bydgoszczy z urokliwie położonego cmentarza.



Halloween


23 października 2014 roku poddając się nowej modzie na Halloween, rzeźbiliśmy lampiony w dyniach, które zdobiły hol w internacie, a następnie wejście do internatu. Zabawy było co niemiara.




Konkurs savoir-vivre
29 października 2014 r. młodzież naszego internatu zmierzyła swoje siły w zasadach dobrego wychowania. Najlepszym okazał się Kamil Bajerski.

Turniej tenisa stołowego


28 października 2014 r. chłopcy naszego internatu zorganizowali rozgrywki w tenisa stołowego między mieszkańcami internatu. Zwyciężył Kamil Łęgowski



Dzień Chłopaka


30 września 2014 r. dziewczęta przygotowały chłopcom konkurencje, które miały wyłonić Super Chłopaka. Wszyscy wesoło się bawili.


Chłopcy dzielnie rywalizowali spożywając całe cytryny, siłując się na ręce, rozwiązując łamigłówki czy prezentując się w tańcu.



Z ŻYCIA INTERNATU "U PODNÓŻA WZGÓRZA" w roku szkolnym 2013/2014




KALAMBURY


Dnia 26.03.2014 r. przystąpiliśmy do rywalizacji w znanej grze towarzyskiej.




Dwie drużyny - damska i męska - dzielnie walczyły. Zwyciężyła drużyna dziewcząt. Panowie zapowiedzieli rewanż.

POKAZ MAKIJAŻU


Wiosna tuż, tuż… Warto więc zadbać o nasz wygląd.


Pomogła nam w tym p. Kasia Sulżycka z Oriflame.


26.02.2014 r. uczestniczyłyśmy w prezentacji kosmetyków oraz pokazie makijażu.


KONKURS ORTOGRAFICZNY


Dnia 25.02.2014 r. postanowiliśmy " zmierzyć się" z naszą ortografią. Niestety większość z nas "poległa".


Wierzymy, że następnym razem będzie lepiej i zachęcamy wszystkich do podejmowania takich prób.



22. FINAŁ WOŚP – internat ZSD


Dnia 12.01.2014 r. , jak w każdym roku, uczestniczyliśmy w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Grupa 12 naszych wolontariuszy zebrała 3.721,06 zł. Dziękujemy!


Internacka Wigilia






"OMNIBUS 2013 "


W środę 13 listopada odbył się coroczny konkurs wiedzy " Omnibus 2013 " . Ochotnicy wytężali umysły aby przejść przez serię pytań o różnym stopniu trudności.


Laureatami konkursu zostały: Marta Pinińska ( I miejsce ), Asia Moszczyńska i Bożena Szpojda ( II miejsce ex aequo ).

CMENTARZ BOHATERÓW BYDGOSZCZY


Dnia 4.XI.2013 r. wybraliśmy się na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy na Wzgórzu Wolności. Zapaliliśmy znicze na grobach mieszkańców miasta zamordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA


Dnia 7.X.2013 r. odbył się pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.


Pokaz oraz projekcję filmu zorganizował Filip Przybylski wraz z kolegami - ratownikami medycznymi.







Powrót do treści | Wróć do menu głównego